NAŠI PARTNEŘI:NEWS - archiv KABARET CALIGULA PRACUJE NA VELKÉM COMEBACKU
vloženo: 1.4.2012

Kabaret Caligula připravuje pro Palác Akropolis dosud největší podívanou ve své historii. V celovečerní hře s pracovním názvem PanzerFaust, kterou právě vyvíjíme, se setkáte nejen s Faustem a Markétkou, ale i s Frankensteinem, Mefistem a dalšími. To vše pochopitelně ve zcela netušených a novátorských souvislostech. Máte se na co těšit! Předběžné datum premiéry jsme stanovili na jaro 2013 a o pokrocích v přípravě našeho opusu magnum vás budeme pravidelně informovat. Stay tuned!

NOVÉ PODZIMNÍ TERMÍNY KC
vloženo: 23.8.2011

Blíží se start nové divadelní sezóny, což platí i pro Kabaret Caligula. Naše podzimní termíny jsou tyto: 18. září 2011 v Paláci Akropolis, 13. a 14. listopadu netradičně v Rock Café (pozor, to je nový termín!). V obou případech budeme hrát inovovaný Trenažer lidství. Podrobnosti naleznete v sekci Aktuální program

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA S KABARETEM CALIGULA
vloženo: 15.7.2011

Kabaret Caligula bude po letech opět součástí doprovodného programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti. S inovovanou novinkou Trenažer lidství vystoupí ve středu 27. července od 21:00 v Divadelním stanu DNO/Potrvá.

TRENAŽÉR LIDSTVÍ: DVOJITÁ PREMIÉRA!
vloženo: 18.5.2011

5. a 6. června, vždy od 20:00 máme v Paláci Akropolis dvojitou premiéru, vždy od 20:00. Pásmo skečů a písní Trenažér lidství je pro lidi, kteří chtějí renovovat mentální a fyzické zdroje a budovat pevnou síť recipročně se posilujících interpersonálních vztahů a sociálních vazeb - a taky pro ty, kteří mají rádi rap a hip hop! Kabaret Caligula vás naučí, jak lze snadno získat místo svých snů, jak prodat cokoliv komukoliv, jak nekompromisně a účinně hájit svá zákaznická práva či jak nadchnout kohokoliv pro (podle vás) dobrou věc a jak ostře rapovat o zásadních otázkách lidského bytí. Návštěva Trenažéru lidství bude mít prokazatelně pozitivní dopad na váš osobní úspěch a životní štěstí!

DVD ZKÁZA VESMÍRNÉ LODI LIBIDO KONEČNĚ VYŠLO
vloženo: 18.3.2011

Kabaret Caligula finálně emitoval dlouho slibované a ještě déle očekávané DVD Zkáza vesmírné lodi Libido. Tento unikátní záznam posledního představení uvedeného kusu na půdě Paláce Akropolis (které bylo snímáno 9 profesionálními kamerami a neméně profesionálně sestříháno) je nyní k dostání v dejvickém klubu a/nebo kavárně Potrvá (www.potrva.cz), kde se rádi baví a vystupují i členové Kabaretu Caligula se svými bokovkami. Mimochodem - v Potrvá mají i nové vydání DVD Hamlet: Přání zabít (první edice beznadějně rozebrána). Přijďte!

15 YEARS ANNIVERSARY PARTY aneb NEJEZDĚTE NA HORY...
vloženo: 22.1.2011

...přinejmenším tam nejezděte v sobotu 26. února od 20:00, protože v tento den slaví Kabaret Caligula v Paláci Akropolis 15 let své existence. Čeká vás speciální večer, jehož součástí bude i exkluzivní předpremiéra zbrusu nového pásma skečů se souhrnným názvem „Trenažér lidství“.

Co dalšího ještě najdete na programu?
1) Křest DVD Zkáza vesmírné lodi Libido, jeho velkoplošnou projekci a uvedení do prodeje za zaváděcí večírkovou cenu.

2) Až do pěti ráno vám budou hrát DJ Golden God (Sex / Smrt / Disco!), DJ Co? (mashup blizzard), Planeta Nova DJs (90ties inferno).

3) Překvapení v podobě známého pěveckého dua 2Singles (Petr Marek a Jirka Havelka). S jeho jedinečnou tvorbou se můžete seznámit např. zde: http://www.myspace.com/2singles


15Y.jpg, 45kB
JAN HUS BUDE DEFINITIVNĚ UPÁLEN
vloženo: 15.9.2010

Poslední dvě představení Kabaretu Caligula v Paláci Akropolis v roce 2010 se uskuteční 24. a 25. října od 20:00. Nepůjde o nic jiného než definitivní a navždy poslední derniéru kultovního kousku Jan Hus: Vzkříšení. Církevní reformátor však tentokrát již vzkříšen nebude a podobně jako před časem Hamlet a Romulus Willis z vesmírné lodi Libido definitivně odchází do divadelního archivu. KC se tak loučí s repertoárem, který mu zajistil nehynoucí věhlas a renomé, aby zahájil zcela novou kapitolu v dějinách souboru (budeme vás o ní včas informovat, zatím ji necháme zahalenu dráždivým tajemstvím).
Poslední představení Jana Husa bude samozřejmě mít svá jedinečná specifika, o nichž vás budeme ještě informovat.UKÁZKA Z CHYSTANÉHO DVD ZKÁZA VESMÍRNÉ LODI LIBIDO
vloženo: 7.7.2010

Režisér, střihač a největší sponzor KC v jedné osobě Jan Turek v současné době finišuje práce na exkluzivním DVD Zkáza vesmírné lodi Libido. Podívejte se na malou ukázku:

KOSMICKÁ DERNIÉRA - LIBIDO ODLÉTÁ
vloženo: 12.5.2010

Loučení bývá vždycky smutné. Před námi jsou dva poslední lety vesmírné lodi Libido! Buďte při tom, neb slavný kosmický křižník má být následně odstaven do říšských doků a jeho případná další cesta za hranice známého vesmíru je ve hvězdách. Toto je skutečná galaktická derniéra! Přijďte Libidu zamávat na kosmodrom Akropolis na jeho poslední pouti 23. a 24. května od 20:00.

Velkolepou událost budou snímat kamery meziplanetární televize Kronos TV. Všichni diváci - a zejména VY, naši nejvěrnější - tak získají možnost zvěčnit svůj obličej na exkluzivním památečním DVD, které se stane nezpochybnitelným klenotem každé sbírky. Kosmodrom Akropolis není nafukovací. Nezapomeňte si včas zajistit palubní lístky na dva@palacakropolis.cz. Je to vaše poslední šance.JARO ZAČÍNÁ, LIBIDO PŘISTÁVÁ
vloženo: 8.3.2010

Jaro a libido patří neodlučitelně k sobě. Zkázu vesmírné lodi Libido proto uvádíme první a druhý jarní den, kdy se budou vaše lázy právě probouzet. A nenechte se přemlouvat - další příležitost budete mít až v máji a bude to příležitost poslední. Pak Libido zase odletí. Takže: neděle a pondělí, 21. resp. 22. března od 20:00 v Paláci Akropolis.


VALENTÝNSKÉ LIBIDO
vloženo: 1.2.2010

Zkáza vesmírné lodi Libido slaví ve svém novém provedení opět velké úspěchy. Nyní se vrací v první repríze, a to v neděli 14. února od 20:00 v Paláci Akropolis. Zpestřete si Valentýna hrou o skutečné lásce, která boří zábrany a trhá hymen. Vesmírný (intergalaktický) křižník Libido startuje na svou poslední výpravu, na jejímž konci bude...???
Nenechte si ujít resuscitovaný a vylepšený nejúspěšnější kus KC, akční disko-muzikál z budoucnosti. Portál ve tvaru vagíny, multifunkční obří penis a výkonní sexboti - to vše patří ke standardní výbavě kosmické lodi Libido. Vstupte na palubu.PF 2010
vloženo: 27.12.2009

Kabaret Caligula vám přeje hladký a vzrušující vstup do roku 2010.LIBIDO IS BACK – FOTKY Z OBNOVENÉ PREMIÉRY
vloženo: 15.12.2009

Návrat vesmírné lodi Libido na prkna, která znamenají vesmír, se skutečně vydařil. Svědčí o tom i první část fotografií Danice Kovačević, které si můžete prohlédnout v nové galerii.VESMÍRNÁ LOĎ LIBIDO PŘISTÁVÁ...
vloženo: 7.11.2009

...obnovená premiéra se blíží. Už 29. a 30. listopadu v Paláci Akropolis! Podívejte se na zbrusu nový trailerVideo si můžete stáhnou zde...

NOVÁ GALERIE: KC laškuje s Robertem Rosenbergem
vloženo: 25.10.2009

Přesvědčte se zde......A DALŠÍ SVATBA
vloženo: 2.10.2009

V Kabaretu Caligula se s vdavkami roztrhl pytel. Nejnověji do toho praštila dvorní klavíristka a platonická fyzioterapeutka našeho souboru Anička Plchová. Gratulujeme a přejeme, ať se to brzo nerozsype.SVATBA JAKO KŘEMEN
vloženo: 5.9.2009

Všichni mužští přívrženci KC (a jistě i těch pár máme) si teď nepochybně budou žalem rvát pubické ochlupení, ale naše členka Evička se před pár dny vdala. Říká si teď Eva Pérez Lescay, což je jméno, které jistě libozvučně zní všem skautům a náhončím pornografického průmyslu. Jejich nabídkám však paní Eva bude nyní odolávat s ještě větší vehemencí než dříve. Jen pohleďte, jakého si na druhém konci světa našla štramáka.ZLÝ VEČER – PRO VELKÝ ÚSPĚCH JEŠTĚ DVĚ REPRÍZY
vloženo: 9.7.2009

Pro mimořádný úspěch jsme se rozhodli odehrát v září ještě dvě poslední představení kabaretního Zlého večera. Zkáza vesmírné lodi Libido si tak bude muset na svou obnovenou premiéru počkat až do listopadu. Tato změna je zachycena i v našem Aktuálním programu.

Děkujeme vám za přízeň. Ač jsme na kontinuální úspěch zvyklí, ohlas našeho posledního komponovaného pořadu i nás překvapil. Zákon poptávky a nabídky je nám svatý a proto věříme, že oceníte možnost vychutnat si Zlý večer v Paláci Akropolis ještě 27. a 28. září.ZLÝ VEČER SE BLÍŽÍ!
vloženo: 25.5.2009

Veleúspěšné kabaretní představení KC se vrací v posledních dvou termínech v letošním roce: 21. resp. 22. června od 20:00 v Paláci Akropolis.

O tom, co uvidíte, si můžete udělat představu v nové fotogalerii. Přijďte se pobavit stejně, jako se na premiéře bavil přední český herec Robert Rosenberg. Nepropásněte svou poslední letošní příležitost a okořeňte si začátek léta krásnými písněmi a vynikajícím humorem z naší dílny.

Přijďte na Zlý večer Kabaretu Caligula!

Podívejte se na ukázku z představení.


NOC KABARETU CALIGULA NA DNECH EVROPSKÉHO FILMU
vloženo: 15.4.2009

Sobotní noc v kině Světozor přinese v rámci doprovodného programu přehlídky Dny evropského filmu trojitou porci velmi nonkonformní zábavy, kterou pro vás sestavil Kabaret Caligula jakožto hrdý moderátor tohoto festivalu.

Špičkoví improvizátoři RADIO IVO změní ve svém neopakovatelném představení Život nedoceníš návštěvníky kina v divadelní diváky rozhlasové hry.

KABARET CALIGULA představí své tři zbrusu nové revuální písně inspirované pokleslými filmovými žánry.

A nakonec speciální projekce prokazatelně nejkultovnějšího filmu všech dob ROCKY HORROR PICTURE SHOW, který je jedním z klíčových inspiračních zdrojů Kabaretu Caligula. Sledovat jej pospolu v kině s číší v ruce bude jedinečný zážitek!

To vše za pouhopouhých 100 Kč.


ČASOVÝ HARMONOGRAM

23:00 RADIO IVO: ŽIVOT NEDOCENÍŠ
00:30 PŮLNOČNÍ PÍSNĚ KABARETU CALIGULA
IHNED POTÉ ROCKY HORROR PICTURE SHOW

HLASUJTE PRO KABARET CALIGULA! V hitparádě alternativaTV.cz máme hned dvě želízka v ohni! Každý z vás nám může dát až DESET hlasů.
ZLÝ VEČER KC = 100% SUCCESS
vloženo: 10.4.2009

Premiéra nového představení Zlý večer Kabaretu Caligula se může směle zařadit k nejúspěšnějším momentům třináctileté historie souboru. Podle některých našich příznivců se dokonce jednalo o nejvtipnější kus z naší dílny vůbec. Co člověk, to názor. Ale názor Roberta Rosenberga (který je v jistém směru takřka nadčlověkem), ten určitě stojí za ocitování:

„Tak Kabaret Caligula je fakt hustej! Doporučuju. Dlouho jsem se tak nezasmál. Fakt bomba.“

Pochvala od umělce, jehož tvorby si vážíme, těší dvojnásob. Robert byl dokonce tak laskav, že s námi v zákulisí pořídil několik památečních fotografií. Povšimněte si štěstí a vzrušení, které se zračí v očích dámské části našeho ansámblu.Pokud jste Zlý večer KC zatím neviděli, podívejte se do Aktuálního programu, kdy budete mít znovu příležitost.

Videoreportáž ze Zlého večera na alternativatv.cz – podívejte se zde...
PREMIÉRA! ZLÝ VEČER KABARETU CALIGULA
vloženo: 26.3.2009

V neděli 5. a v pondělí 6. dubna od 20:00 bude v Paláci Akropolis Kabaret Caligula konečně skutečně kabaretní. Smrtící smršť našich nejlepších skečů ve zcela novém a zcela šokujícím podání doplníme surovou sérií zbrusu nových sexy songů v podání našich velmi smyslných girls a živého hudebného doprovodu. Více o tomto zbrusu novém představení si přečtěte zde...

A pozor! V plánu jsou jen čtyři představení! Pokud propásnete premiéru, budete mít letos šanci už jen 21. a 22. června.

Na představení budete mít také možnost stát se železným, zlatým nebo diamantovým členem KC a získat řadu luxusních dárků (nová trička, CD Libido, DVD Hamlet, zapalovače, placky, volné vstupy...).

MONSTERPARTY SE VYDAŘILA
vloženo: 20.3.2009

Kabaret Caligula oslavil 13 let ve velkolepém zombie-upír-démon stylu. Proběhla tombola o skvělé a hodnotné ceny, soutěž o nejlepší masku, soutěž v pojídání dortů (prase, které tuto soutěž vyhrálo, obdrželo pravou syrovou vepřovou hlavu s jablkem v tlamě), tanečnice polévající se krví atd. Byl to nezapomenutelný večer. Přesvědčte se v naší fotogalerii.


13 LET KABARETU CALIGULA - JAN HUS: VZKŘÍŠENÍ + NAROZENINOVÁ MONSTERPARTY
vloženo: 10.2.2009

Náhradní představení hry Jan Hus: Vzkříšení (místo toho, jež bylo zrušeno 26. ledna) se uskuteční 13. března od 20:00 v Paláci Akropolis. Lístky z ledna zůstávají v platnosti. Ti, kdo je nemají, nechť to napraví zde...

A pozor! Všichni, kdo budou mít lístek, se kromě představení mohou zdarma zúčastnit Narozeninové monsterparty KC! Ta začíná bezprostředně po skončení představení.

Party start: 21:30 - Malá scéna Paláce Akropolis

Přijďte s KC oslavit 13 let krvavé divadelní existence! Kostýmy Zombíků, upírů, démonů a masových vrahů mají vstup zdarma! A taky všichni návštěvníci představení Jan Hus: Vzkříšení. Monstrózní taneční rej! Obludné soutěže o zvrhlé ceny! Hrozivý obchůdek s děsuplným zbožím! Mrtví budou vzkříšeni! A budou chtít vaše mozky!

Poslechněte si NOVÝ REKLAMNÍ KC SPOT - ZDE...


PODÍVEJTE SE: Kabaret Caligula na AlternativaTV


PF 2009 (und Frohe Weihnachten)
vloženo: 20.12.2008

Všem příznivcům KC přejeme vše dobré a zejména pak to, aby se těšili hlubokému respektu svého okolí a fanatické náklonnosti opačného pohlaví.POSLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ V ROCE 2008 – JAN HUS: VZKŘÍŠENÍ
vloženo: 20.11.2008

Kabaret Caligula se s rokem 2008 rozloučí svou osvědčenou klasikou Jan Hus: Vzkříšení. Přijďte v neděli 30. listopadu od 20:00 do Paláce Akropolis a sledujte příběh meče, vášně, temné magie a cestování v čase. Informace o vstupenkách naleznete zde.


Pozor! Nový reklamní spot KC! Jedině na Rádiu 1!
Poslechněte si zde.
„Žižko, nehraj si tady na hrdinu a okamžitě ze mě ten meč vytáhni!“
HRA O HOVNĚ V ROCK CAFÉ, SKEČE NA FESTIVALU FANTAZIE SPECIÁL
vloženo: 20.10.2008

Ve čtvrtek 23. října od 20:00 vystoupí Kabaret Caligula v pražském Rock Café na Národní třídě s jednou ze svých nejúspěšnějších krátkometrážních her, Hrou o hovně, na festivalu Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy „Kant’s Not Dead“. Festival samotný začíná už v 18:00 a podrobnosti o programu naleznete zde...
A o pár dní později, konkrétně v neděli 26. října od 20:00, vystoupí KC na Festivalu Fantazie Speciál v Chotěboři, a to s kusy Fronta na maso, Zbojník zabiják a Válka kmetů. Jedinečné setkání všech příznivců sci-fi, fantasy, horroru, deskových, karetních a jiných her je krásnou příležitostí udělat si výlet za hranice všedních dní. Festival běží od 24. do 28. října a určitě půjde o jednu z nejvydařenějších akcí letošního roku. Přijeďte na celý turnus jako my! Objednejte si dopředu vstupenku na představení KC na adrese: info@festivalfantazie.cz, stojí pouhopouhých 30 korun. I zbytek programu FFS je nesmírně nabušený, přesvědčte se zde...
HAMLET SE BUDE NATÁČET!
vloženo: 2.10.2008

Dnes již neoddiskutovatelně kultovní hra KC Hamlet: Přání zabít slaví úspěšný návrat v kratší verzi bez přestávky a s ještě vtipnějšími replikami. Představení, které se uskuteční v neděli 19. října od 20:00 v Paláci Akropolis se bude dokonce natáčet prostřednictvím přenosového vozu a hned několika kamer! Následně bude sestříháno a v dokonalé kvalitě vydáno na DVD. Žádné live DVD se ale nikdy neobešlo bez patřičné podpory publika. Přijďte nás podpořit a získejte v podobě vstupenky z výše uvedeného představení výraznou slevu na výše uvedené DVD.!
PODZIM KABARETU CALIGULA
vloženo: 30.7.2008

Pravděpodobně už jste na řadě míst v Praze a dost možná i jinde narazili na tuto hezkou samolepku. Upozorňuje na skutečnost, že zahájení nové divadelní sezóny se blíží a s ním i návrat Kabaretu Caligula na prkna Paláce Akropolis. Pokud byste o samolepky a letáčky měli zájem (a zvláště pokud byste měli čas a chuť je lepit všude možně), napište nám, nebo si je v libovolném množství vyzvedněte u obsluhy v kavárně Paláce Akropolis. Nechali jsme jich vyrobit několik TISÍC kusů...

POZOR! Možná někde na sloupu nebo v průjezdu zahlédnete i velmi podobnou samolepku, avšak s jiným datem u zářijových představení Zkázy vesmírné lodi Libido (místo níže uvedeného správného údaje 21. a 22. září je tam 28. resp. 29, kdy nehrajeme NIC). Jedná se o výsledek nechutné sabotáže ze strany tiskařského šotka a prosíme Vás touto cestou, abyste takovou samolepku ihned strhli a nahradili novou, se správnými daty, kterou budete mít jistě u sebe.
JAN HUS A KONEC DIVADELNÍ SEZÓNY
vloženo: 3.6.2008

Tuto neděli 8. června ve 20:00 se v Paláci Akropolis rozloučíme s divadelní sezónou. Na programu je apokalyptický zombie spektákl s prvky sci-fi Jan Hus: Vzkříšení. Až do 30. listopadu půjde o poslední možnost vidět tento veleúspěšný kus. Vstupenky si lze rezervovat na adrese dva@palacakropolis.cz.
ČÍM TAKÉ ŽIJE KABARET CALIGULA
vloženo: 26.5.2008

Jsme umělci, kteří nežijí jen divadlem, ale věnují se i pestré škále vedlejších aktivit. Přesvědčte se sami.

KC vs Pavel Bém
Chcete vidět předsedu Ústředního výboru Kabaretu Caligula, jak napráská primátorovi hlavního města Prahy Pavlu Bémovi, a to tzv. světelným mečem ze série Star Wars? Stalo se u příležitosti slavnostního zakončení Dnů evropského filmu v kině Světozor.Upoutávka na film Primator
O čem má být připravovaný snímek v režii KC?KC jako Europe
Velmi vtipná znělka ke Dnům evropského filmu. Budete-li pozorní, všimnete si členů KC převlečených za skupinu Europe.KC jako zombie
Zombiewalk, to byla akce, při níž desítky nemrtvých pochodují Prahou. Členové KC mezi nimi zaujímali čelní místo.


KABARET CALIGULA V KLUBU BORDO
vloženo: 25.4.2008

HAMLET OPĚT UDEŘÍ (A KREV BUDE STŘÍKAT)
vloženo: 17.4.2008

V neděli 27. dubna od 20:00 hrajeme v pražském Paláci Akropolis až do října naposledy žánr comedia dell' morte definující krvák Hamlet: Přání zabít. O tom, že byla březnová obnovená premiéra opět třeskutě úspěšná, se můžete přesvědčit v nové fotogalerii zde...

Vzhledem k setrvalému a snad již navěky věkův zaručenému zájmu publika vám opět přátelsky doporučujeme včasnou koupi vstupenky v pokladně Paláce Akropolis (příp. v síti Ticketpro), nebo rezervaci na emailové adrese dva@palacakropolis.cz.

Mimochodem, pokud máte nějaké výhrady k fungování rezervací, směřujte je sem: soubor@kabaretcaligula.com. Viníky vašich nesnází jsme připraveni zmrskat a zabít.
FÓRUM KABARETU CALIGULA
vloženo: 5.4.2008

Konečně jsme zprovoznili vlastní diskusní fórum, kde se po zaregistrování (nechceme žádné osobní údaje, jen standardní přezdívka-heslo formulář) budete moci bavit nejen o KC, ale vůbec o všem, co vás nezajímá (náš sexuální život, naše politické názory, sexuální život a politické názory Arnolda Schwarzeneggera a Sylvestera Stalloneho, sexuální život a politické názory kohokoliv jiného, tj. i vaše). Odkaz na fórum naleznete v liště vlevo, nebo přímo zde...

A jako upoutávku na náš nový (a zatím tajný) projekt přikládáme pozoruhodnou fotografii. Uhádnete, kterou skupinu se snažíme napodobit?
HAMLET SE VRACÍ!
vloženo: 13.3.2008

Nejúspěšnější kus Kabaretu Caligula, Hamlet: Přání zabít, se vrací na scénu Paláce Akropolis. Svérázná parafráze nejslavnější divadelní hry všech dob posouvá elsinorské drama a známé postavy někam, kde by je William Shakespeare věru nehledal. Náš Hamlet je akčnější, krvavější, erotičtější - a má úplně jiný děj (včetně šokujícího konce). Přijďte se přesvědčit 30. a 31. března od 20:00 do Paláce Akropolis. Rezervace lístků na emailu dva@palacakropolis.cz.

Na ukázku z našeho Hamleta se můžete podívat zde...S RAMBEM V PEKLE
vloženo: 22.2.2008

Vidět film Rambo IV: Do pekla a zpět a umřít. Byli jsme na premiéře, viděli jsme Sylvestera ve špičkové formě a opět se utvrdili v tom, že válka je zlá a šance religiózních intošů na přežití v barmské džungli se limitně blíží nule. Zato my jsme si - s rambovskými čelenkami, v nátělnících a ozbrojeni samopaly, brokovnicemi, pistolemi a meči - vedli mnohem lépe. Podívejte se na fotografie z premiéry!
KABARET CALIGULA V TELEVIZI!
vloženo: 15.2.2008

Česká televize odvysílala na svém intelektuálním kanálu ČT2 v rámci pořadu Pětka v Pomeranči reportáž o Kabaretu Caligula. Pusťte si ji, stojí za to.Ti z vás, kteří dosud neslyšeli rozsáhlé interview s KC, jež vysílal Český rozhlas na své intelektuální stanici Vltava, si jej mohou poslechnout zde...

Připomínáme, že 24. února od 20.00 se na scénu Paláce Akropolis vrací Jan Hus: Vzkříšení.
hus_rambo.jpg, 3 kB

JAN HUS A JAN RAMBO: DVA KRVAVÉ COMEBACKY
Dne 24. února ve 20.00 se na pódium Paláce Akropolis vrací veršované historické drama ze středověku s prvky sci-fi a zombie horroru, Jan Hus: Vzkříšení. Chcete-li vidět souboj temného mága Jana Husa (za nevědomé asistence Jana Žižky) s mocným kouzelníkem Žitem, sexuální hrátky královny Žofie (za vědomé asistence Jana Žižky), největší svini českých dějin se zálibou v mučení, zlopověstného krále Václave IV., tajemného cestovatele v čase Chronošlapa, chcete-li konečně odhalit, jaký byl skutečný osud sv. Jana Nepomuckého, pak si včas rezervujte lístky na adrese dva@palacakropolis.cz, nebo si je rovnou kupte v pokladně Paláce Akropolis či v síti Ticketpro.

Již o tři dny dříve, 21. února, se máte možnost zúčastnit jedinečného happeningu se členy Kabaretu Caligula. Pojďte s námi na premiéru nejočekávanějšího filmu letošního roku, John Rambo! Místo a čas budou ještě upřesněny, již nyní vám ale můžeme slíbit, že vás do kinosálu budou doprovázet (přinejmenším) čtyři ostří hoši v nátělnících, s čelenkou a samopalem přes rameno. Ano, to budeme my! Přidejte se k nám. Zařaďte se do Rambovy elitní jednotky a získejte od KC jako dárek stylovou nášivku. Hlásit se můžete zde: soubor@kabaretcaligula.com. Kdo se nepřihlásí, nebude na premiéře požívat ochrany Rambovy elitní jednotky a do kina půjde sám, jako chudák a nula určená k odstřelu.
TRIUMF VESMÍRNÉ LODI LIBIDO
Stejně jako všechny předchozí, proběhla i pátá a šestá repríza sci-fi spektáklu s muzikálovými čísly, Zkáza vesmírné lodi Libido, za mimořádného zájmu diváků. Palác Akropolis byl opět zaplněn. Lze tudíž oprávněně doufat, že návrat Libida na scénu (v září letošního roku) rozpoutá novou vlnu emzáckého šílení. Zástupcům Kabaretu Caligula se u příležitosti lednových představení dostalo také patřičného prostoru v médiích. Obsáhlé interview, které odvysílal Český rozhlas 3 - Vltava, si můžete stáhnout zde.... V nejbližších dnech umístíme na naše stránky i report o KC, který běžel v České televizi v rámci pořadu Pomeranč. Připravujeme také pravidelnou spolupráci s kultovním měsíčníkem o sci-fi, fantasy a horroru, Pevnost. Je na co se těšit, stay tuned.
ZKÁZA VESMÍRNÉ LODI LIBIDO - POSLEDNÍ DVĚ PŘEDSTAVENÍ
V neděli 27. ledna a v pondělí 28. ledna se v Paláci Akropolis konají na dlouhou dobu (až do září) poslední dvě představení Zkázy vesmírné lodi Libido. Pozor, začátek obou představení je posunut na 19:00! Připomínáme, že všechny dosavadní reprízy tohoto intergalaktického muzikálového sci-fi spektáklu byly beznadějně vyprodány. Lístky koupíte v síti Ticketpro a v Kavárně Akropolis (po-pa 10-24 h, so-ne 16-24 h), nebo si je nově můžete i rezervovat na adrese dva@palacakropolis.cz. Jako při každé repríze, máme pro vás i tentokrát připravené překvapení v podobě další nové písně!

29/11/2007 - GALACTIC GOLDEN GOD X-MASS PARTY
V pátek 14. prosince od 22:00 oslaví Kabaret Caligula Vánoce ve sci-fi - disco - intergalaktickám E.T. stylu. Po skončení poslední letošní reprízy Zkázy vesmírné lodi Libido (téhož dne od od 19:30) se rozjede večírek, jaký Palác Akropolis nepamatuje a jaký ho na několik hodin změní v kosmickou loď plnou neuvěřitelných zjevů a zjebů ze všech koutů galaxie. Golden God Romulus odpálí 70s - 80s disco maškarní (kdo přijde v masce, dostane dárek!).O hudbu se budou starat:
Malá scéna - Dj Abdelar Smokvoj (II. tajemník sekce zábavy a vzdělávání Ministerstvo Mars)
Divadelní bar - Luboš Václav Vála (I. náměstek programu obnovy hudebních vykopávek)
Ve velkém sále bude stylový chill out pro zdecimované. A o půlnoci čeká všechny VELMI zajímavé překvapení. Jen musíte vydržet tu smršť.
GALAKTICKÝ TANEC! GALAKTICKÉ PITÍ! GALAKTICKÝ SEX! (možná)

Vstup na party: pro návštěvníky představení ZDARMA, pro ostatní 30 galaktických kreditů

Neváhejte přijít, neboť minulá repríza Libida znovu ukázala, kdo je v Paláci Akropolis pánem – narváno bylo opět až po střechu. Kromě toho chystáme do prosincového představení další neuvěřitelný hitový song, který jste minule neviděli!

O našem představení už pochvalně referoval i deník Právo. Doporučení z pera obávaného Jiřího P. Kříže si můžete přečíst zde. PDF
22/10/2007 - LIBIDO IS BACK
V rubrice Galerie se nyní můžete podívat na fotografie z úspěšné premiéry Zkázy vesmírné lodi Libido. Jejich autorkou je Danica Kovačevič.


Úplně nový, strhující trailer si můžete stáhnout zde
Plakát ve formátu PDF.
Program ve formátu PDF.

Nezapomeňte, že nejbližší repríza Zkázy vesmírné lodi Libido se blíží – už 19. listopadu se chystáme potřetí v řadě vyprodat Palác Akropolis, tak buďte u toho.
10/10/2007 - LIBIDO AFTERPARTY
21. října od 21:00 (ale můžete přijít i dřív) se ve spřízněném klubu Cross koná jedinečný divadelně-hudebně-taneční večírek Kabaretu Caligula. U příležitosti veleúspěšné double premiéry nové hry Zkáza vesmírné lodi Libido se budeme veselit u hudby ze 70s a 80s, předvedeme filmové sekvence z nové hry včetně těch, které jste na premiéře neměli šanci vidět, zazpíváme vám hitovky, které jste na premiéře měli šanci slyšet, zahrajeme ty nejvtipnější ukázky a také osvědčenou Hru o hovně. Takže chcete-li se na vlastní oči přesvědčit, že interiér Crossu je ve skutečnosti vnitřek kosmické lodi, po které pobíhají mimozemšťané a roboti, chcete-li se dozvědět něco o sci-fi mýtech a sci-fi klišé a zjistit, co mají společného lidské libido a lidské hovno, popít a pobavit se, přijďte.
2/10/2007 - VESMÍRNÝ KŘIŽNÍK LIBIDO ÚSPĚŠNĚ ODSTARTOVAL
Dvojí start nové celovečerní hry Kabaretu Caligula, Zkáza vesmírné lodi Libido, se nad očekávání vydařil. Dvakrát po sobě vyprodaný Palác Akropolis (kterému divadlu kromě nás se to povedlo?) mohutně aplaudoval úchvatným kostýmům, jedinečným filmovým sekvencím, neuvěřitelné futuristické scéně a snad trochu i našim hereckým a pěveckým výkonům. Zkrátka bylo vidět, že příběh pádu tisícileté Říše postavené na robotickém sexu je přesně to, co dnešní divadelní publikum potřebovalo.

Další představení se konají opět v Paláci Akropolis, vždy od 20:00, a to 19. listopadu a 14. prosince

Jednu z prvních recenzí si můžete přečíst zde.
28/9/2007 - ZKÁZA VESMÍRNÉ LODI LIBIDO!
Všichni už to jistě dávno víte, ale přesto připomínáme, že premiéra nové celovečerní hry Kabaretu Caligula, erotického sci-fi skoromuzikálu plného filmových sekvencí Zkáza vesmírné lodi Libido, se uskuteční již 30. září od 20:00 v Paláci Akropolis. Druhá premiéra se koná hned následujícího dne, tj. 1. října, taktéž od 20:00 v Paláci Akropolis.

Pokochejte se zatím nsměrkolika fotografiemi hlavní postavy, velikého proroka Romula, sexualního mesiáše z Budoucnosti.