NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   Jan Hus: Vzkříšení (2000)
Stáhnout leták
Stáhnout plakát A1 (7MB)

Jan Hus a jeho věrný nohsled Jan Žižka se střetávají s bestiálním králem Václavem a mocným mágem Žitem v brutálním apokalyptickém klání. Tajuplný Chronošlap však klade otázku: vede cesta ke spáse lidstva přes vzkříšení armády zombií? Nový mýtus povstává z popela postmoderny v této fantasy heroické epopeji z dob, kdy Zem byla ještě mladá.

Česká historie je představena v neodolatelně úchylném hávu béčkového fantasy škváru říznutého prvky céčkové sci-fi. Explozivní akce, barbarská romantika, erotické intriky, teologie, kung-fu a prvky cestování v čase, to vše a mnohem více se snoubí v oslnivém celku, který Vám nedovolí vydechnout.

Odkazy

Rozhovor na stream.cz
Recenze v Divadelních novinách 7/2007

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Hra byla ve své první verzi uvedena pod názvem Jan Hus: Genesis Věkův aneb Žižka exekutor. Tato verze obsahovala nesmyslně dlouhé vysvětlovací pasáže o povaze cestování čase a velmi ambiciózně nekončila happyendem, ale šokujícím odhalením, že celý náš dnešní svět je jen nekonečný televizní seriál, který v paralelním vesmíru vysílá pro pobavení svých poddaných Jan Hus jakožto nesmrtelný imperátor, který propadl temné straně Síly. Pokud se chcete unudit k smrti (a nebo odebíráte časopis Ikarie), stáhněte si tuto verzi hry.

  • S hrou jsme vyhráli pražskou regionální přehlídku amatérského divadla Stodůlecký píseček 2000. Postoupili jsme tak na celostátní přehlídku amatérského divadla Šrámkův Písek, na níž jsme nevyhráli, protože jsme nevěděli, že se na ní dá vyhrát.

  • Husa jsme se pokusili zfilmovat. Projekt byl iniciován filmovým vědcem Tomášem Liškou (můžete ho znát z Letní filmové školy v Uherském Hradišti, kde dělá úvody k projekcím – má dlouhé šedé vlasy a již několik let nosí identickou červenou flanelovou košili). Tomáš se tvářil, že natáčení produkčně zajistí. Když jsme se sjeli s veškerými kostýmy a rekvizitami na hradě Točníku, který nám byl dobrotivě propůjčen tamním kastelánem, zjistili jsme, že disponujeme jednou digitální kamerou bez náhradní baterie a nulovým počtem reflektorů. Nebýt narychlo sehnané dvacetimetrové napájecí šňůry a sta kusů hřbitovních svíček, nenatočili bychom vůbec nic. Takhle jsme pod Liškovým režijním vedením protrpěli celý jeden natáčecí den.


Fotografie z prvního nastudování v roce 2000

Stáhnout Scénář verze z roku 2000 jako PDF