NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   Hra o hovně
V televizním pořadu Karla Kronose Jádro věci se během hry vystřídá hned několik postav, které jsou vtipné jak svými jmény (od Reného Pizdráta až po Pavla Panela), tak svým ohozem (od olbřímího sombréra až po čepici připomínající hranaté hovno) a způsobem výslovnosti (od prostého ráčkování až po vyložené prskání na diváky). O čem hosté Kronosova diskusního pořadu diskutují? Pochopitelně o hovně. Podobně jako řada jiných mistrů před námi (Vrchlický, Šabach, Buňuel ad.) jsme se i my pokusili reflektovat skutečnost, že z hovna se každý posadí na zadek, ergo se kolem něj točí svět. Jak se praví ve scénáři: „Hovno je zkrátka enigma, fenomén, který má mnoho podob.“

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Slovo hovno a odvozeniny z něj ve hře zazní osmatřicetkrát. Je také třeba připočíst slova významově spřízněná (sračka, sraní apod.) a různé metafory (kabanos, klobása, prejt atd.). Našlapanému ději to však nijak neškodí.

  • Ve Hře o hovně skrytě kritizujeme pokleslou úroveň televizních debat, demagogické politiky, rychlokvašené experty všeho druhu, fastfoody, bezcílné vršení akademických titulů (většina členů KC žádný nemá a také jsme živi) a samozřejmě také katolickou církev, která si o to ostatně odjakživa koleduje (viz výrazy jako svatá stolice, kadidlo apod.).

  • Jméno moderátora pořadu Jádro věci není náhodné. Karel Kronos je ve skutečnosti neortodoxní teatrolog, kunsthistorik, dramaturg a demiurg, s nímž náš soubor léta spolupracuje. Jeho nevšední názory a postřehy jste si mohli v minulosti přečíst např. na stránkách Reflexu, Respektu a Týdne.