NAŠI PARTNEŘI:KC DOPORUČUJE KC doporučuje

Nálepka „KC DOPORUČUJE,“ to je certifikát kvality podle našeho gusta. Vyslouží si jej jen ty nejdokonalejší, případně nejzvrhlejší zdroje zábavy, které Internet podle nás nabízí. Nebudeme vás tady tudíž obtěžovat odkazy na notoricky známé zdroje, jako je například olbřímí video – databáze Youtube.com (v jejíchž útrobách lze strávit řadu příjemných bezesných nocí), ale spíš vás hodláme upozornit na některé skryté klenoty, které mohly neprávem uniknout vaší pozornosti. S tímto naším průvodcem po zasutých pokladech webu učiníte jednou provždy ráznou přítrž nudným chvilkám v práci.

Vysílá planeta Kronos... (planetakronos.blogspot.com)
Letitý guru Kabaretu Caligula, PhDr. Karel Kronos, CSc., svého času pravidelně publikoval na stránkách Týdne, Reflexu a Respektu. V poslední době se však obrátil k médiu budoucnosti - internetu. Kronosův blog je místo, kam byste se měli rozhodně podívat. V současné době se jeho autor zabývá především neblahým fenoménem intošství a právě na toto téma publikuje na svém blogu řadu zasvěcených příspěvků. Dozvíte se v nich, kdo to je intoš, jak ho poznáte, jak lze jednotlivé intoše klasifikovat lépe, než by to zvládl Carl Linné a jak jim - pochopitelně zcela legálně - škodit. Kronos je člověk obrovského rozhledu a vzdělání, což mu umožňuje postihnout téměř jakoukoliv problematiku lidské činnosti v překvapivé perspektivě a s šokujícími závěry. Dílo tohoto teatrologa, kunsthistorika, dramaturga a demiurga patří k teoretickým pilířům našeho divadla.

Darwin Awards (www.darwinawards.com)
Pokud si myslíte, že je nevkusné smát se cizímu neštěstí, po návštěvách těchto stránek zjistíte, že v některých případech tomu prostě nelze odolat. Takzvané Darwinovy ceny se na tomto webu udílí rok co rok in memoriam lidem, kteří vinou vlastní blbosti sejdou ze světa co možná neabsurdnější smrtí a přenechají tak v rámci přirozené evoluce své místo těm chytřejším (odtud název). Bránice vám tu poškádlí desítky pravdivých historek s fatálním koncem. Teprve poté, co proniknete do světa Darwin Awards, uvědomíte si, že kolem nás existují lidé, kterým stojí za to připomenout, že při čištění komínu není dobré používat jako závaží funkční granát, že při soutěži plivání do dálky se není radno před „vrhem“ příliš razantně rozbíhat, zvlášť jste-li nalitý a akce probíhá na balkoně v desátém patře, nebo že hrajete-li ruskou ruletu s automatickou pistolí namísto tradičního revolveru, vaše šance na výhru dramaticky klesá…

Ruthless Reviews (www.ruthlessreviews.com)
Brilantní, politicky nekorektní server s extrémně vtipnými filmovými a hudebními recenzemi, jakož i komentáři k aktuálnímu dění v USA (každý měsíc zde například získá jedna americká celebrita prestižní titul „Cocksucker of the month“). Za pozornost tu stojí v první řadě sekce „80’s ACTION GUIDE“ obsahující podrobné analýzy všech kultovních pecek tohoto klasického období akčního filmu, v němž na hvězdném nebi zářili bohové jako Chuck Norris, Sly Stallone, Carl Weathers a zejména pak sám velký Arnold. Nechybí statistiky počtu mrtvých, seznam nejlepších hlášek pronesených hrdinou bezprostředně po likvidaci nepřítele, ani odstavec věnovaný homosexuálnímu podtextu toho kterého díla. Z oblasti hudby jsou zde naprostou perlou zejména žebříčky nejstupidnějších death metalových fotografií všech dob.

Something Awful (www.somethingawful.com)
Další multifunkční kulturní server s nekonečnou zásobou recenzí na cokoliv a s rozsáhlými zdroji někdy odzbrojujícím způsobem blbého, jindy sofistikovaného humoru všeho druhu. Za pozornost tu stojí zejména dvě unikátní sekce: „Photoshop phriday“ nabízí kila šílených fotomontáží s různou tematikou, od námětů jednodušších („Terminators in hats“), přes solidní („Extreme olympic sports“), až po geniální („Religious toys“). Rubrika „Horrors of porn“ obsahuje přesně to, co slibuje, a to jsou vyčerpávající a vtipně psané analýzy toho nejzvrhlejšího (či jednoduše nejblbějšího), co se v daném žánru legálně vyprodukovalo. Ve většině případů jde o snímky japonské výroby.

Novinky.cz – rubrika Krimi (www.novinky.cz/sekce/krimi)
Každý zpravodajský server má svá pro a proti, ale v umění vychytat ty největší špeky z černé kroniky a oštemplovat je údernými, lákavými nadpisy, tak v tom jsou Novinky zcela nedostižné. Z titulkových highlightů poslední doby lze jmenovat například: „Násilník sundal ženě kalhotky motorovou pilou,“ či „Zloděj si krávu na louce rozporcoval.“