NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   The Legend of the Mystery of the Blindness of Gorm the Old, the Ancient Ruler of Denmark (1996)
I bylo to tenkrát v pohanském Dánsku, kdy svedl mocný panovník Gorm Starý památný boj proti své ženě, zlému biskupovi a jejich křesťanským novotám. Nemusel kvůli tomu ani vstát od stolu (důkladně oblepeného listy scénáře), trable si ho našly samy (načerno postavená kaple, atentát vidličkou, zahraniční intervence). Maje k ruce neschopného poskoka v nafukovací vikingské přilbě (ten se staral o situační humor tak, že mlátil ostatní postavy náhodně po hlavě svým nafukovacím řemdihem) a zcela zbytečného alchymistu (jenž se snažil o humor verbální tak, že blábolil s dějem nesouvisející nesmysly, než byl ubit zmíněným řemdihem), ničeho nedosáhl a prohrál. S ním i nedostatečně vstřícný divák.

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Hra o dánských dějinách je pro dánské studenty a hráli jsme ji v Dánsku.

  • Jde o jediný náš skeč v angličtině, což ho předurčilo k reprezentativním účelům. Neztratil se. Blbost a samoúčelné násilí se líbí všude ve světě.

  • Vzhledem k historickému námětu a nedostatku zajímavější vaty se tento skeč opakovaně ocitl na kulturním programu sjezdu středoškolských učitelů dějepisu z celé civilizované Evropy. Moc se jim to líbilo.