NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   Problém krabice (2004)
Stáhnout scénář jako PDF

Poněkud pochybné studio podobající se dávné Jezerce má hostit vyhrocující se diskuzi o všech obecných problémech světa: od potíží s bombami až po možnost zákazu nových dětí. Avšak pokusy moderátora udržet vše v bezpečné rovině mlácení prázdné slámy selhávají a diskutující zjišťují, že jim vadí především jeden jejich konkrétní kolega. Když se pan Radix začne ohánět demokracií a zároveň velkou bouchačkou, je jasné, že přece jen poteče krev.

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Hudební doprovod byl vykraden z amerických filmů Golden Ninja Warrior a Ninja Terminator, náležících do subžánru ninja, který byl populární na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let 20. století. Nemilosrdné keybordové melodie, pro tento žánr typické, se výborně hodily k zvýraznění žhavosti probíhající diskuze.

  • Jednoduchost scény zapříčinila, že Krabice byla hrána často, dokonce i v jedné kavárně během jedné moc důležité vernisáže. Herci byli rádi, protože se mohli ve známém prostředí uvolnit, a beze studu podali otřesný výkon.

  • Každá z postav si na scénu přinesla poznámky k probíhající diskuzi. Poznámky obsahovaly text skeče, který herci četli. Toto nenucené prolínání reality s metarealitou jsme pokládali za velký úspěch, protože jsme se nemuseli učit text nazpaměť.