NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   Ovčí střívko aneb Mrzáci mezi námi, mrzáci v nás – ženách
Stáhnout scénář jako PDF

Baron Drn odjíždí (v brnění z kartónu) na křížovou výpravu a zanechává svou manželku Klotyldu (s ňadry z kartónu) napospas jejím vilným choutkám. Slizký, plesnivý, hnusný, zkřivený, křivácký, nechutný, oplzlý mrzák hrabě Plzák jen čeká na příležitost, aby se atraktivní baronky zmocnil. A ona se, děvka, vůbec nebrání! Jenže baron Drn se podle očekávání neočekávaně vrací a divák se tak dozvídá strašlivé tajemství, které obrací zápletku naruby, což ovšem není těžké, protože zápletka věru není příliš zapletená.

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Hra byla vystavěna kolem těchto dvou vět z Harlequinu řady Temptation (ta fialová, nejostřejší): „Máš…máš prezervativ?“ – „Ne, nemyslel jsem…nevěděl jsem…k čertu“.

  • Klotylda disponovala zcela unikátními kartónovými ňadry ve tvaru obrovských jehlanů. Kartónové brnění barona Drna bylo zase opakovaně recyklováno v dalších a dalších našich kusech odehrávajících se ve středověku.

  • Ovčí střívko je samozřejmě středověký výraz pro prezervativ, který skutečně ve skeči figuroval co vděčná rekvizita. I ten byl opakovaně recyklován.