NAŠI PARTNEŘI:NAŠE DÍLO   >   Hamlet: Přání zabít (2004)


Na ukázku se podívejte zde....
Novou fotogalerii si můžete prohlédnout zde...

Materiály ke stažení:
Plakát
Leták: první strana a druhá strana
Program: první strana a druhá strana


Na známém příběhu vystavěl Kabaret Caligula spektakulární melodrama plné akce, krve, herecké exprese, existenciálních metalových skladeb a velkých kartónových zbraní. Uzurpátor Claudius si hnusí sám sebe, koketka Ofélie touží po incestu se svým bratrem Laertem, démonický Polonius chce vyvraždit královskou rodinu, dominantní Gertruda marně věří v dobrý konec a strašlivý Duch pronásleduje nešťastného, lehce autistického Hamleta nemilosrdně monotónními požadavky („Zabij… zabij… zabij krále!“). Odhalení střídá odhalení, vražda střídá vraždu a rým střídá rým, bránice diváků jsou trhány na cáry. Slíbili bychom vám víc, ale nic lepšího snad už nemůže být, takže si nenechte ujít další představení.

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Úspěšné premiéře Hamleta předcházely tři naše pokusy o tříhodinový divadelní epos, většinou s ambiciózním námětem „Problém moderní společnosti a náš správný názor na jeho řešení“. V Hamletovi jsme se proto soustředili na konkrétnější otázky – incestní sex, smrt, násilná smrt, náhodná násilná smrt, násilný sex a - sex. Funguje to mnohem lépe.

  • U některých herců se s přibývajícími představeními znalost textu zhoršovala. Princ Hamlet se například při čtvrtém představení dostal jen k úvodnímu „Ach ano…“, načež musel dát slovo nápovědě. To vše je samozřejmě minulostí, všichni už text umíme.

  • Za kvalitu představení jsme byli odměněni cenami z festivalu Stodůlecký píseček, konkrétně Cenou za nejlepší představení, Cenou za nejlepší kostýmy (odvážná a sexy kombiné, ohromné a sexy zbraně, nepenetrovatelná brnění, svítící lebky, charismatické helmy s drsným výrazem), dále za text lepší Shakespeara (celá hra je ve verších a rýmovaná) a Cenu za herecký výkon (v roli Polonia exceluje famózní Ondřej Gabriel, který teď všem ostatním ukáže, jak se správně má hrát). Zvítězili jsme rovněž na přehlídce experimentujícího divadlo Šrámkův písek a mohli se tak prezentovat v hlavním programu žatvy amatérského divadla, festivalu Jiráskův Hronov, kde jsme řádně hnuli žlučí mnoha konzervativním abonentům.