NAŠI PARTNEŘI:KREV A SLÁVA KC   >   NAŠE DÍLO   >   Na obranu Arnoldovu (2005)
Jedná se o jednorázový vtípek využívající napjaté politické situace v horkých jarních měsících roku 2005. Před začátkem představení přijde na forbínu člověk v kvádru a vážným hlasem předčítá politické prohlášení, kterým se náš soubor jakoby hlásí k podpoře premiéra Stanislava Grosse. Teprve v samotném závěru vysvitne, že naši důvěru má úplně někdo jiný.

Stáhnout scénář jako PDF

Možná vás nebude zajímat, že...

  • Člověk v kvádru ve skutečnosti nečte vůbec nic. Pouze naprázdno otevírá ústa, zatímco v zákulisí hovoří do mikrofonu jiný člen souboru. Jedná se o pokus o alternativní režii.

  • Součástí tohoto krátkého happeningu mělo být především rozdávání a podepisování petic na Arnoldovu podporu. Petice jsme však zapomněli doma a proto se žádné petice nerozdávaly, ani nepodepisovaly. Politická situace v Kalifornii tedy zůstává stejná.

  • V případě manifestu Na obranu Arnoldovu se zdaleka nejedná jen o vtip. Někteří členové našeho souboru skutečně sedí v přípravném výboru politické strany “Švajcikova partaj”, která se chystá v dohledné době požádat o registraci na Ministerstvu vnitra. Jejími hlavními programovými body jsou boj proti intošům a úsilí o přeměnu suverénního státu Česká republika v soukromý pozemek Arnolda Schwarzeneggera (alternativně obnova Rakouska - Uherska pod vládou císaře Arnolda).